Slawek

XIX Międzynarodowy Festiwal Teatralny „Dionizje”

W dniach 1-4 czerwca w Ciechanowie odbędzie się XIX Międzynarodowy Festiwal Teatralny „Dionizje”. Rozmawiamy z Markiem Żbikowskim, który opowiada nam o powstaniu festiwalu i jego założeniach.

Za sprawą XIX już Dionizji mieszkańcy Ciechanowa po raz kolejny mieli możliwość obcować przez kilka dni z teatrem. Tegoroczny festiwal to przede wszystkim spektakle konkursowe wystawiane w Kawiarni Artystycznej i sali widowiskowej Centrum Kultury i Sztuki oraz plenerowe występy gości. Istotną częścią festiwalu były też warsztaty teatralne prowadzone przez Krzysztofa Miklaszewskiego, wieczorne dyskusje w ramach Klubu festiwalowego oraz koncerty towarzyszące: występ multiinstrumentalisty Wojtka Grabka i zamykający imprezę koncert zespołu Pogodno.

Zgodnie już z tradycją, tegorocznym Dionizjom towarzyszyły warsztaty teatralne, które poprowadził, tak jak w zeszłym roku, Krzysztof Miklaszewski - aktor Tadeusza Kantora, ceniony na świecie reżyser filmów dokumentalnych, dziennikarz i krytyk. Przez 4 dni grupa studentów ćwiczyła pod okiem Mistrza a efekty zajęć można było poznać ostatniego dnia festiwalu podczas prezentacji pracy warsztatowej w Centrum Kultury i Sztuki.

Jednym z ciekawszych wydarzeń XIX Dionizji był multimedialny, wielce hipnotyzujący koncert Wojtka Grabka w Kawiarni Artystycznej. Multiinstrumentalista Grabek odwiedził nasze miasto w ramach trasy koncertowej promującej jego debiutancki longplay „8”. Album wydany został przez agencję fonograficzną Polskiego Radia pod patronatem Trójki.

Juwenalia PWSZ

Dzień Rodziców w Przedszkolu nr 1